БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ
1. Алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги
2. Алгоритм дій за сигналом повітряної тривоги
3. Евакуація зі школи: що робити учню
4. Інструкція татам і мамам, тяк поводитися під час повітряних тривог у школі
5. ПАМ’ЯТКА ВЧИТЕЛЮ: АЛГОРИТМ ДІЙ ВЧИТЕЛЯ ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"
6. ПАМ’ЯТКА ВЧИТЕЛЮ: ПОРЯДОК ДІЙ ВЧИТЕЛЯ ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"
7. Пам'ятка. Правила евакуації дітей
8. Рекомендації МОН України щодо організації укриття в об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти
9. Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому?
10. Дії освітян, якщо під час занять оголошено повітряну тривогу
Безпечна освіта з елементами дистанційного навчання, антибулінг, батьківський контроль
Ми часто чуємо фразу «за дітьми майбутнє» і ні у кого не виникає сумніву в тому, що безпека дітей найбільш важлива.
Забезпечити безпеку дітей в тих місцях, де вони найбільше проводять часу, а саме школи та навчальні заклади, здатні сучасні ІКТ технології.
У зв'язку з несприятливими подіями і терактами в школах, поширенням такого явища як булінг, розповсюдженням психотропних речовин, весь світ прагне убезпечити свої навчальні заклади.
Безпека дітей в школі та інших навчальних закладах — це завдання державного рівня і на його реалізацію йде чимало сил і коштів.
Всі батьки хотіли б бути впевненими в тому, що поки їх дитина в школі — вона у повній безпеці. Але, на жаль, зараз цього важко досягти, не використовуючи сучасні системи охорони та безпеки, які дозволяють боротися з булінгом, з поширенням наркотиків, сигарет і алкоголю серед дітей. А це дійсно важливий ефект. Дуже актуальними вони є для малих шкіл які мають дуже малий штат охорони. Тому з кожним днем стає все більш актуальним відеоспостереження у школі.
Охоронне відеоспостереження для навчальних закладів та шкіл може бути як внутрішнім, так і зовнішнім може складатися з спостереження за коридорами і класами, за відкритою територією школи, стадіонами та внутрішніми двориками, за центральним входом і прилеглою територією.
Охоронне відеоспостереження в школах і навчальних закладах має бути видимим. Це місця масового скупчення людей, які мають право знати, що за ними спостерігають. Більше того відеоспостереження в школі створює дуже явний дисциплінарний ефект на учнів. Більше того воно здатне захистити дітей від можливих незаконних дій вчителів і викладачів.
Сучасні навчальні заклади просто не дозволяють собі заощаджувати на системах безпеки, в тому числі і охоронному відеоспостереженні.
Розуміючи важливість питань безпеки дітей Шульгівський НВК ініціалізує розробку, апробацію та впровадження в діяльність закладу програми під назвою «Безпечна освіта з елементами дистанційного навчання, антибулінг, батьківський контроль». Програма передбачатиме поетапне впровадження в діяльність закладу систем відеоспостереження з можливістю його використання для потреб дистанційного навчання учнів, які з певних причин можуть бути відсутніми в навчальному зкладі (хвороба, карантин та ін.) Використання камер спостереження дасть можливість проводити запис уроків, та доступ до них батьків та учнів школи по закритих канах на сайті школи.
На першому етапі апробаці програми планується встановлення системи відеоспостереженя в комп’ютерному класі, де зосереджене коштовне обладнання підвищеної небезпеки, на якому проходять навчання учні 2-11 класів.
Для ефективної роботи антибулінгової складової програми планується розроблення, затвердження та розміщення на сайті школи правил поведінки учня в Шульгівському НВК. Для цього створено робочу групу із представників адміністрації, вчителів та батьків (за згодою):
Дем’яненко Тетяна Анатоліївна,
Житник Олександра Михайлівна,
Кузнєцов Сергій Федорович,
Безуглий Віктор Миколайович,
Льовкіна Вікторія Георгіївна (за згодою).