Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ

Дата: 29 жовтня 2018 о 12:29, Оновлено 14 жовтня 2021 о 06:44

Проект

ШУЛЬГІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ПЕТРИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол

педагогічної ради

Шульгівського ліцею

______________ № ­­_____

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ШУЛЬГІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

I. Загальні положення

1. Відповідно до Конституції України кожен має право на освіту, повна загальна середня освіта є обов'язковою, держава забезпечує доступність і безоплатність освіти, кожному гарантується право знати свої права і обов'язки.

В навчальному закладі дисципліна  учнів ґрунтується на свідомому виконанні ними своїх обов'язків і є необхідною умовою організації ефективного освітнього процесу, запобіганню булінгу* (цькуванню).

Дисципліна учнів забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінного виконання своїх обов’язків. До учнів, які порушують дисципліну в Шульгівському ліцеї, застосовуються заходи дисциплінарного та академічного впливу.

(* Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого; типовими ознаками булінгу (цькування) є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого).

2.  Ці правила поведінки учнів Шульгівського ліцею  (далі «Правила») відповідно до абз. 4, п. 3, ст.53  Закону України "Про освіту" встановлюють внутрішній розпорядок Шульгівського ліцею для здобувачів освіти  (учнів).

Ці Правила відповідно до абз. 9 п.3 ст.41 Закону України «Про освіту» є складовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти – відповідності результатів навчання вимогам, встановленим законодавством, відповідним стандартом освіти.

Метою цих Правил є:  деталізація обов'язків учнів, передбачених Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну середню освіту», встановлення внутрішнього розпорядку Шульгівського ліцею для учнів, забезпечення реалізації внутрішньої системи якості освіти, забезпечення академічної доброчесності учнів, запобігання та протидія булінгу (цькуванню).

3. Ці Правила розміщуються в Шульгівському ліцеї на видному місці в кожній класній кімнаті (кабінеті) та на офіційному сайті Шульгівського ліцею.

II. Порядок зарахування, переведення та відрахування учнів

4. Порядок зарахування  учнів

4.1. Зарахування учнів до Шульгівського ліцею  здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до Шульгівського ліцею  (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника), до якої додаються:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу учня (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

4.2. У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

4.3. У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).

5. Переведення учнів між закладами освіти

5.1 Для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою.

5.2 Керівник закладу освіти  упродовж п’яти робочих днів з дати надходження такого звернення (запиту) має надати заявнику письмову відповідь (у тому числі шляхом надсилання її сканованої копії на електронну пошту заявника) про наявність чи відсутність вільних місць у певному класі та можливість чи неможливість зарахування учня до цього класу.

5.3 У письмовому підтвердженні можливості зарахування дитини має бути зазначений кінцевий термін для подання заяви про переведення та особової справи учня.

5.4 До закладу освіти, з якого переводиться учень, подаються:

1) заява про переведення одного з батьків учня (для учнів, які не досягли повноліття) або учня;

2) письмове підтвердження або його сканована копія з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.

5.5 Упродовж одного робочого дня з дня отримання відповідних документів керівник закладу освіти зобов’язаний видати наказ про відрахування учня для переведення до іншого закладу освіти та видати особову справу учня.

5.6 Упродовж п’яти робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень:

1) заяву про зарахування;

2) особову справу учня.

У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж одного робочого дня з дня отримання документів, визначених цим пунктом.

6. Відрахування учнів із Шульгівського ліцею

6.1. Із Шульгівського ліцею  відраховуються учні, які:

1) здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;

2) зараховані до іншого закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти;

3) переводяться до іншого закладу освіти;

4) вибувають на постійне місце проживання за межі України.

6.2.  Відрахування із зазначених підстав здійснюється шляхом видання відповідного наказу керівником Шульгівського ліцею.

III. Права та обов'язки учнів

7. Учні мають право на:

1) навчання впродовж життя та академічну мобільність;

2) індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

3) якісні освітні послуги;

4) справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

5) відзначення успіхів у своїй діяльності;

6) свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

7) безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;

8) повагу людської гідності;

9) захист під час освітнього процесу від :

а) приниження честі та гідності ;

б) будь-яких форм насильства та експлуатації;

в) булінгу (цькування);

г) дискримінації за будь-якою ознакою;

ґ) пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

10) користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою Шульгівського ліцею та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

11) отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);

12) доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності:

а) баз навчальної інформації для учнів;

б) на рівних правах з педагогічними працівниками до персональних даних учасників навчального процесу, працівників Шульгівського ліцею в електронній (цифровій), магнітній, оптичній формі (у вигляді файлів на електронних (цифрових), магнітних, оптичних носіях інформації Шульгівського ліцею) чи у паперовій формі (журнали, списки, картотеки), з правом їх обробки (збирання, накопичення, зберігання, адаптування, поновлення, використання і поширення учасникам освітнього процесу (розповсюдження, реалізація, передача)  з термінами зберігання на період навчання учня в Шульгівському ліцеї за переліком: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, результати оцінювання навчальних досягнень, фото-, аудіо-, відео-матеріали,  з метою забезпечення  особистих потреб, якості освіти, навчального та виховного процесів, академічної доброчесності, безпеки, запобігання та протидії булінгу (цькуванню), збереження матеріальних цінностей, що належать Шульгівському ліцею, учасникам освітнього процесу Шульгівського ліцею, працівникам Шульгівського ліцею;

в) баз  даних в офлайновому та онлайновому (за умови функціонування) режимах на реєстраторах (комп’ютерах) електронних систем охорони та аудіо-відеоспостереження  публічних  місць*  Шульгівського ліцею;

( * публічне місце – місце, де можуть знаходитися різні особи (не родичі), де особа не може усамітнитися чи не сподівається на таке усамітнення (подвір’я, приміщення будівель, за виключенням кабінок  туалетів, душових, переодягалень, медичних кабінетів ));

г) ресурсів для учнів локальної комп’ютерної мережі Шульгівського ліцею;

ґ) безпечних для учнів ресурсів комп’ютерної мережі Інтернет (безкоштовно);

13) трудову діяльність у позанавчальний час відповідно до чинного законодавства;

14)  особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні Шульгівським ліцєм;

15) інші необхідні умови для здобуття освіти,  а саме:

а) використання в публічних місцях  Шульгівського ліцею, на рівних правах з педагогічними працівниками,  неприхованих електронних, магнітних, оптичних пристроїв (цифрові фото-, відео-, аудіо-пристрої, ноутбуки, нет-буки, планшети, смартфони) для зберігання інформації, в тому числі про дії учасників освітнього процесу (фото-, аудіо-, відео-записи), з метою  накопичення, зберігання, відтворення та поширення інформації учасникам освітнього процесу Шульгівського ліцею для забезпечення особистих потреб, навчання, виховання,  забезпечення якості освіти, прав, безпеки, академічної доброчесності, запобігання та протидії булінгу (цькуванню) учасників освітнього процесу;

16) умови для здобуття освіти  для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

8. Учні  зобов’язані:

1) виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

2) поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу (учнів, педагогічних, науково-педагогічних та наукових  працівників, батьків учнів, фізичних осіб, які провадять освітню діяльність,  інших осіб, передбачених спеціальними законами та залучених до освітнього процесу у порядку, що встановлюється Шульгівським ліцеєм), дотримуватися етичних норм:

3) відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

4) дотримуватися установчих документів (статуту Шульгівського ліцею, правил внутрішнього розпорядку Шульгівського ліцею);

5) повідомляти керівництво Шульгівського ліцею  про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб;

6) дотримуватися академічної доброчесності в освітньому процесі, а саме:

а) посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

б) дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;

в) надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну (творчу) діяльність;

г) самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей);

ґ) надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації;

д) не допускати проявів порушень академічної доброчесності, а саме:

академічного плагіату - оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства;

самоплагіату - оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих результатів як нових результатів;

фабрикації - вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі або дослідженнях;

фальсифікації - свідомої зміни чи модифікації вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи досліджень;

списування - виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання;

обману - надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (творчої) діяльності чи організації освітнього процесу; формами обману є, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування;

хабарництва - надання  учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньому процесі;

7) дотримуватися правил поведінки учнів  Шульгівського ліцею:

7.1) загальні правила поведінки

1) не проявляти будь-яких форм фізичного насильства, будь-яких форм психічного насильства – поведінки, яка завдає шкоди пізнавальному, емоційному, соціальному та психологічному розвитку та почуттю власної гідності, а саме систематичні (повторювані): підвищення голосу, крик, агресія; засудження, погрози, залякування, приниження, ігнорування, дорікання, шантаж, лайка, маніпуляції, висміювання, присоромлення, нав’язлива турбота,  брехня, примус до брехні, тощо; приниження честі та гідності, яка визначена і охороняється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Кримінальним кодексом України, міжнародними конвенціями, які діють в Україні і стосуються захисту людської гідності; дискримінації за будь-якою ознакою; пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учасників освітнього процесу, працівників ліцею;

2) не вживати алкогольних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин, тютюну та інших шкідливих речовин;

3) запобігати шкідливим звичкам (лихослів’ю, тютюнопалінню, ігроманії, токсикоманії, гризінню нігтів, гризінню різних предметів, рінотіллексоманії (колупанню в носі),  переїданню, інтернет-залежності, телевізійній залежності,  клацанню суглобами, звичці плюватися, вживанню слів-паразитів);

4) виконувати домашні завдання в терміни, встановлені вчителями-предметниками, навчальними програмами;

5) у разі пропуску навчальних занять  надавати класному керівникові медичну довідку або пояснюючу записку від батьків (осіб, що їх замінюють) про причину відсутності;

6) дотримуватись режиму роботи ліцею, розкладу навчальних занять та виховних заходів, графіку  чергування по ліцею та класу;

7) приходити до ліцею в  одязі, який відповідає перебуванню у публічних місцях, на урочисті загальношкільні заходи – у святковому одязі, на уроки трудового навчання – у робочому одязі;

8) дотримуватись правил особистої гігієни, санітарно-гігієнічних норми;

9) ознайомитись та дотримуватись вимог інструкцій з безпеки життєдіяльності для учнів;

10) не приносити заборонені до використання в ліцеї продукти, речовини, предмети;

11) дотримуватись та сприяти дотриманню громадського порядку у ліцеї, охороні, безпеці здоров'я та життя учасників освітнього процесу (учнів, батьків, педагогічних працівників, інших осіб, залучених до освітнього процесу), працівників ліцею;

12) приходити до ліцею не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку навчальних занять;

13) займати за розкладом  занять своє навчальне місце за першим (попереджувальним) дзвінком, готувати всі необхідні для проведення уроку речі (особистий шкільний щоденник, зошити, підручники, письмове та інше приладдя) ;

14) мати та вести особистий шкільний щоденник;

15) надавати без заперечень особистий шкільний щоденник на першу вимогу вчителя, класного керівника, адміністрації Шульгівського ліцею;

16) мати, вести, надавати на вимогу вчителя з усіх навчальних предметів власні робочі зошити, записи в яких є підтвердженням навчальної роботи учня на уроках, мати та вести інші зошити, визначені планом уроку, навчальними програмами;

17) берегти майно ліцею, бережно ставитись як до свого, так і до чужого майна;

18) підтримувати чистоту і порядок в приміщеннях та на території ліцею;

19) підтримувати позитивний психологічний клімат в освітньому середовищі, дотримуючись правил етикету у спілкуванні з однолітками та дорослими;

20) не вживати непристойних виразів або жестів;

21) не залишати в урочний час без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) території ліцею;

22) проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших,  поступатися дорогою дорослим, старші учні – молодшим, хлопці – дівчатам, доброзичливо ставитися до людей з обмеженими можливостями;

23) здавати адміністрації ліцею знайдені в ліцею (на території) втрачені або забуті, на їх думку, речі;

24) дотримуватись правил поведінки, визначених для учнів адміністрацією ліцею в навчальних класах (кабінетах),  де розташоване спеціальне обладнання та прилади;

25) брати участь у виховних заходах, організованих у ліцеї та за її межами, з метою формування інформаційної, комунікативної, соціальної та культурної компетенцій;

26) не допускати проявів булінгу (цькування)  до учасників освітнього процесу;

27) повідомляти керівництво Шульгівського ліцею  про факти булінгу (цькування) стосовно учасників освітнього процесу;

7.2) правила поведінки на уроці:

1) бути готовим до уроку з предмету, а саме мати на своєму навчальному місці:

а) особистий шкільний щоденник;

б) виконане домашнє завдання на поточну дату;

в) особистий робочий зошит з предмету навчання (інші зошити встановлені навчальним планом);

г) письмове приладдя та необхідні інструменти;

ґ) підручники з предмету (за умови їх отримання в бібліотеці ліцею);

2) вести у особистому шкільному щоденнику записи домашніх завдань;

3) виконувати всі встановлені цими правилами, навчальним планом, планом уроку вимоги вчителя;

4) не відволікатися самому і не відволікати інших від теми уроку розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку;

5) не створювати шуму;

6) не вживати будь-які продукти харчування, напої, жуйки;

7) не залишати, не змінювати встановлене вчителем або класним керівником навчальне місце в класі (кабінеті) без дозволу вчителя або класного керівника, не переміщуватися по кімнаті без дозволу вчителя;

8) піднімати руку, питати дозволу вчителя та вказувати причину,  якщо необхідно вийти з класу, окрім випадків, коли потрібно вийти до туалету;

9) піднімати руку, якщо необхідно поставити питання вчителеві або є бажання відповісти на питання вчителя;

10) обстоювати в коректній формі свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань;

11) використовувати неприховані електронні пристрої (диктофони, відеокамери, телефони, смартфони, нетбуки, ноутбуки, електронні книги та інші) з метою накопичення, зберігання та відтворення інформації для забезпечення особистих потреб, цілей навчання, виховання,  забезпечення якості освіти, прав, безпеки, академічної доброчесності, запобігання та протидії булінгу (цькуванню) учасників освітнього процесу;

12) не використовувати неприховані електронні пристрої (плеєри, диктофони, відеокамери, телефони, смартфони, нетбуки, ноутбуки, електронні книги та інші ) з метою прослуховування аудіо, перегляду відео, Інтернет сайтів, проведення ігор, телефонних та он-лайн  розмов, які не відносяться до теми уроку, відволікають від реалізації мети та завдань уроку, оголошених вчителем, погіршують якість освітнього або виховного процесу, не відповідають визначеному вчителем способу засвоєння матеріалу уроку;

13) не використовувати заборонені законодавством України приховані електронні пристрої (фото-, відео-, аудіо-пристрої) для будь-яких цілей;

14) використовувати на заняттях з фізичної культури спортивні одяг  та взуття або одяг та взуття встановлене вчителем фізичної культури;

15) бути присутніми на заняттях разом з учнями класу у разі звільнені від занять фізичною культурою;

7.3) правила поведінки під час перерви:

1) проводити свій особистий час на перерві по своєму розумінню, не заважати іншим;

2) підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

3) вийти з класу на прохання педагогічних працівників, адміністрації;

4) виконувати законні вимоги чергових учня або вчителя;

5) приходити в їдальню після закінчення уроку у визначений час, дотримуватись черги при отриманні їжі;

6) дотримуватись хороших манер, поводитись пристойно, шанобливо ставитись до працівників їдальні під час харчування;

7) вільно переміщатися по ліцею, окрім тих місць, де заборонено знаходитися без присутності працівників ліцею в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, майстерня, спортивний зал, кабінети, де розташоване спеціальне обладнання та прилади);

8) не бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

9) не застосовувати фізичну силу (кидатися предметами, штовхатися, застосовувати інші фізичні контакти) для вирішення конфліктних ситуацій ;

10) не розкривати без дозволу працівників вікна, не сидіти на підвіконнях, не виглядати у відкриті вікна;

11) звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, дирекції ліцею за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

7.4) правила поведінки під час екскурсії:

1) не виходити на проїжджу частину, дотримуватися правил дорожнього руху;

2) не залишати місця перебування без дозволу керівника групи;

3) повідомити керівника групи негайно в разі поганого самопочуття;

4) виконувати розпорядження керівника групи дотримуватися правил пристойної поведінки;

5) дотримуватися правил протипожежної безпеки під час розведення вогнищ;

6) не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними;

7) не купатися в місцях не обладнаних спеціально для цього та без присутності інструктора і рятувальників.

IV. Основні права та обов'язки батьків здобувачів освіти

9. Батьки здобувачів освіти  мають право:

1) захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

2) звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

3) обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

4) брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

5) завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

6) брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

7) отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

10. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

1) виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

2) сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

3) поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

4) дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

5) формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

6) настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

7) формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

8) виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

9) дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

11. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

 

V. Навчальний час і його використання

12. Час початку і закінчення навчальних занять і перерв для учнів Шульгівського ліцею встановлюється окремо для початку занять в 1-х, 2-4-х та 5-11-х класах з урахуванням тривалості уроків в 1 кл  – 35 хв., 2-4 кл  – 40 хв., 5-11 кл. – 45 хв. ,  різної тривалості перерв між уроками:

для 1 класу

№ уроку

Час початку уроку*

Час закінчення уроку

Тривалість перерви**, хв.

1-й урок

08.30

09.05

25

2-й урок

09.30

10.05

25

3-й урок

10.30

11.05

25

4-й урок

11.30

12.05

25

5-й урок

12.30

13.05

25

6-й урок

13.30

14.05

25

7-й урок

14.30

15.05

для  2-4 класів

№ уроку

Час початку уроку*

Час закінчення уроку

Тривалість перерви**, хв.

1-й урок

08.30

09.10

20

2-й урок

09.30

10.10

20

3-й урок

10.30

11.10

20

4-й урок

11.30

12.10

20

5-й урок

12.30

13.10

20

6-й урок

13.30

14.10

20

7-й урок

14.30

15.10

для 5-11-х  класів

№ уроку

Час початку уроку*

Час закінчення уроку

Тривалість перерви**,  хв.

0-й урок

07.35

08.20

10

1-й урок

08.30

09.15

10

2-й урок

09.25

10.10

10

3-й урок

10.20

11.05

20

4-й урок

11.25

12.10

10

5-й урок

12.20

13.05

20

6-й урок

13.25

14.10

10

7-й урок

14.20

15.05

10

8-й урок

15.15

16.00

(*– до початку уроку подається два дзвінки: перший – за 2 хвилини до початку уроку, другий – на початок уроку; **– тривалість перерв між уроками є особистим часом учня).

13.   Навчальний час використовується виключно для навчальної діяльності у відповідності до навчального плану Шульгівського ліцею, навчальних програм.

VI. Заохочення за успіхи в навчанні та діяльності

14. За зразкову дисципліну,  успіхи у навчанні ,  участь або  перемогу в олімпіадах, творчих конкурсах, спортивних змаганнях всіх рівнів,  за суспільно-корисну діяльність, благодійні вчинки і т.п., педагогічними працівниками застосовується метод педагогічного впливу у вигляді заохочень у письмовій формі (усні методи педагогічного впливу заохоченнями не вважаються) у щоденнику учня, електнонному журналі контролю виконання правил поведінки учнів в Шульгівському ЗЗСО,  у смс-повідомленнях на телефони батьків учня:

1) оголошення подяки учням та їх батькам;

2) нагородження Похвальним листом (грамотою)*;

3) нагородження цінними подарунками або грошовою премією*;

4) занесення прізвища учня та розміщення його фотографії на Дошку Пошани ліцею*;

5) висвітлення досягнення учня у засобах масової інформації*;

( *– застосовується керівником Шульгівського ліцею за поданням педагогічних працівників або органів самоврядування Шульгівського ліцею).

15. Заохочення учнів відображаються в їхніх особових справах класним керівником після закінченні навчального року.

VII. Стягнення за порушення дисципліни

16. За порушення правил внутрішнього розпорядку для учнів (правил поведінки для учня в Шульгівському ЗЗСО)  застосовується  метод педагогічного впливу у вигляді дисциплінарних стягнень у письмовій формі (усні методи педагогічного впливу дисциплінарними стягненнями не вважаються) у щоденнику учня, елктронному щоденнику учня на офіційермц веб-сайті Шульгівського ліцею (за наявності), журналі педагогічних спостережень за поведінкою учнів Шульгівського ліцею, у смс-повідомленнях на телефони батьків учня:

1) зауваження;

2) догана;

3) сувора догана із записом до особової справи учня;

4) виклик учня з батьками (одним із батьків) або особами, що їх замінюють, (спеціалістом із соціального захисту, психологом) для з’ясування причин порушень та їх запобіганню до класного керівника, до адміністрації ліцею*, на засідання педагогічної ради*;

5) відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками*;

6) передача матеріалів на учня та його батьків в правоохоронні органи, до суду з  метою притягнення до відповідальності*;

(*– застосовується керівником Шульгівського ліцею самостійно, за поданням педагогічних працівників або  органів самоврядування Шульгівського ліцею );

17. За порушення академічної доброчесності  застосовується притягнення до академічної відповідальності:

1) повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо);

2) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми*;

(*– застосовується за рішенням педагогічної ради Шульгівського ліцею).

В. о. директора                                                                                                 Швачко К.О.

ПОГОДЖЕНО

Голова батьківського  комітету

Шульгівського ліцею

                            Шевченко Т.А.

«____» _____________2021р.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.