Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

Дата: 28 жовтня 2018 о 01:49, Оновлено 14 жовтня 2021 о 06:57

ШУЛЬГІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ПЕТРИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол загальних зборів

 трудового колективу

Шульгівського ліцею

  8 вересня 2021 р 1

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і робіт відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахування суспільних потреб.

1.2. В Шульгівському ліцеї трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов'язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу.

1.3. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

1.4. Метою цих правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Шульгівського ліцею (далі – Правила) є визначення обов'язків педагогічних та інших працівників Шульгівського ліцею, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в навчальних закладах. Зазначені норми закріплені в Кодексі законів про працю України, Законі України  Про освіту, Типових правилах внутрішнього трудового розпорядку, затверджених Міністерством освіти України, інших нормативних актах у відповідності з якими трудовий колектив Шульгівського ліцею затверджує за поданням керівника Шульгівського ліцею і профспілкового комітету ці Правила.

1.5. Усі питання, пов'язані із застосуванням Правил, розв'язує керівник Шульгівського ліцею в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством і цими Правилами, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

1.6. Ці Правила вивішуються в Шульгівському ліцеї  на видному місці.

2. Порядок прийняття і звільнення працівників

2.1. Працівники Шульгівського ліцею приймаються на роботу за трудовими договорами відповідно до чинного законодавства.

2.2. При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи, для військового обліку – військовий квиток.

2.3. При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

2.4. Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України Про освіту.

2.5. Працівники Шульгівського ліцею можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

2.6. Прийняття на роботу оформляється наказом (розпорядженням) керівника Шульгівського ліцею , який оголошується працівнику під розписку.

2.7. На осіб, які працювали понад п'ять днів, ведуться трудові книжки.

2.8. На тих хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною.

2.9. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом за місцем основної роботи.

2.10. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінюсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року N 58.

2.11. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в Шульгівському ліцеї .

2.12. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на директораШульгівського ліцею .

2.13. Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу, керівник Шульгівського ліцею зобов'язаний:

1) роз'яснити працівникові його права і обов'язки та істотні умови праці, наявність на робочому місті, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

2) ознайомити працівника в письмовій формі з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

2.14. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством, та умовами, передбаченими в контракті.

2.15. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається у випадках, передбачених чинним законодавством та умовами контракту.

2.16. Звільнення педагогічних працівників Шульгівського ліцею у зв'язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року.

2.17. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації Шульгівського ліцею , скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

2.18. Припинення трудового договору оформляється наказом керівника Шульгівського ліцею .

2.19. Керівник Шульгівського ліцею зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

3. Основні права та обов'язки працівників

3.1. Працівники Шульгівського ліцею мають право на:

1) працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи; держава створює умови для ефективної зайнятості населення, сприяє працевлаштуванню, підготовці і підвищенню трудової кваліфікації, а при необхідності забезпечує перепідготовку осіб, вивільнюваних у результаті переходу на ринкову економіку;

2) реалізацію права на працю шляхом укладення трудового договору про роботу в Шульгівському ліцеї . Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством.

3.2. Педагогічні працівники Шульгівського ліцею мають право на:

1) академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

2) педагогічну ініціативу;

3) розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;

4) користування бібліотекою, навчальною, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою Шульгівського ліцею та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому Шульгівським ЗЗСО відповідно до спеціальних законів;

5) підвищення кваліфікації, перепідготовку;

6) вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;

7) доступ до інформаційних ресурсів  і комунікацій , що використовуються в освітньому та виховному процесі Шульгівського ліцею :

а) баз навчальної інформації;

б) персональних даних учасників освітнього процесу, працівників Шульгівського ліцею в електронній (цифровій), магнітній, оптичній формі (у вигляді файлів на електронних (цифрових), магнітних, оптичних носіях інформації Шульгівського ліцею ) чи у паперовій формі (журнали, списки, картотеки), з правом їх обробки (збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення учасникам освітнього процесу  (розповсюдження, реалізація, передача, знеособлення, знищення)  з термінами зберігання встановленими законодавством, зумовленими фізичними можливостями електронних, магнітних, оптичних носіїв, на період до розірвання трудового договору з Шульгівським ЗЗСО, навчання учня в Шульгівському ліцеї , за переліком: прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, місце проживання, місце роботи, результати оцінювання навчальних досягнень учнів, фото-, аудіо-, відео-матеріали,  з метою  забезпечення власних потреб,  якості освіти, навчального та виховного процесів, академічної доброчесності, безпеки, запобігання та протидії булінгу (цькуванню), збереження матеріальних цінностей, що належать Шульгівському ліцею , учасникам освітнього процесу Шульгівського ліцею , працівникам Шульгівського ліцею ;

в) баз  даних в офлайновому та онлайновому (при наявності) режимах на реєстраторах (компьютерах) електронних систем охорони та аудіо-відеоспостереження  публічних*  місць Шульгівського ліцею ;

г) ресурсів локальної комп’ютерної мережі Шульгівського ліцею ;

ґ) ресурсів комп’ютерної мережі Інтернет (безкоштовно);

( * публічне місце – місце, де можуть знаходитися різні особи (не родичі), де особа не може усамітнитися чи не сподівається на таке усамітнення (подвірря, приміщення будівель, за виключенням кабінок  туалетів, душових, переодягалень, медичних кабінетів )

8) відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

9) справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

10) захист професійної честі та гідності;

11) індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами Шульгівського ліцею ;

12) творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;

13) забезпечення службовим житлом з усіма комунальними зручностями у порядку, передбаченому законодавством;

14) безпечні і нешкідливі умови праці;

15) подовжену оплачувану відпустку;

16) участь у громадському самоврядуванні Шульгівського ліцею ;

17) участь у роботі колегіальних органів управління Шульгівського ліцею ;

18) притягнення учнів за порушення ними академічної доброчесності до академічної відповідальності, а саме:

а) повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо);

б) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;

19) ознайомлюватися з усіма матеріалами перевірки щодо встановлення факту порушення академічної доброчесності, подавати до них зауваження;

20) особисто або через представника надавати усні та письмові пояснення або відмовитися від надання будь-яких пояснень, брати участь у дослідженні доказів порушення академічної доброчесності;

21) знати про дату, час і місце та бути присутнім під час розгляду питання про встановлення факту порушення академічної доброчесності та притягнення до академічної відповідальності;

22) оскаржити рішення про притягнення до академічної відповідальності до органу, уповноваженого розглядати апеляції, або до суду;

23) застосовувати до учнів за зразкову дисципліну,  успіхи у навчанні ,  участь або  перемогу в олімпіадах, творчих конкурсах, спортивних змаганнях всіх рівнів,  за суспільно-корисну діяльність, благодійні вчинки і т.п., метод педагогічного впливу у вигляді заохочень у письмовій формі (усні методи педагогічного впливу заохоченнями не вважаються) у щоденнику учня, журналі педагогічних спостережень за поведінкою  учнів в Шульгівському ліцеї , на персональній сторінці учня веб-сайту школи, у смс-повідомленнях на телефони батьків учня:

а)  оголошення подяки учням та їх батькам;

б)  нагородження Похвальним листом (грамотою)*;

в) нагородження цінними подарунками або грошовою премією*;

г) занесення прізвища учня та розміщення його фотографії на Дошку Пошани школи*;

ґ) висвітлення досягнення учня у засобах масової інформації*;

( * – застосовується керівником Шульгівського ліцею за поданням педагогічних працівників або органів самоврядування Шульгівського ліцею ).

24) застосовувати до винних учнів за порушення ними правил поведінки учнів в Шульгівському ліцеї  метод педагогічного впливу у вигляді дисциплінарних стягнень у письмовій формі (усні методи педагогічного впливу дисциплінарними стягненнями не вважаються) у щоденнику учня (електроному щоденнику учня на офіційному веб-сайті школи),  журналі педагогічних спостережень за поведінкою  учнів в Шульгівському ліцеї, у смс-повідомленнях на телефони батьків учня:

а) зауваження;

б) догана;

в) сувора догана із записом до особової справи учня;

г) виклик учня самого або з батьками (одним із батьків) або особами, що їх замінюють для з’ясування причин порушень та їх запобіганню до каласного керівника, до адміністрації школи*, на засідання педагогічної ради*;

ґ) відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками*;

д) передача матеріалів на учня та його батьків в правоохоронні органи, до суду з  метою притягнення до відповідальності*;

(*– застосовується керівником Шульгівського ліцею самостійно або за поданням педагогічних працівників, органів самоврядування Шульгівського ліцею );

25) захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування)*, дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;

(*– булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого; типовими ознаками булінгу (цькування) є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого);

26) використання в публічних* місцях  Шульгівського ліцею неприхованих електронних, магнітних, оптичних пристроїв (фото-, відео-, аудіо-пристрої, ноутбуки, нет-буки, планшети, смартфони) для зберігання інформації , в тому числі про дії учасників освітнього процесу,  (фото, відео, аудіо) з метою  накопичення, зберігання, відтворення, поширення  інформації учасникам освітнього процесу з метою забезпечення власних потреб, навчання, виховання,  забезпечення якості освіти, прав, безпеки, академічної доброчесності, запобігання та протидії булінгу (цькуванню) учасників освітнього процесу.

( * публічне місце – місце, де можуть знаходитися різні особи (не родичі), де особа не може усамітнитися чи не сподівається на таке усамітнення (подвірря, приміщення будівель, за виключенням кабінок  туалетів, душових, переодягалень, медичних кабінетів )

3.3. Працівники Шульгівського ліцею зобов'язані:

1) працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту Шульгівського ліцею (в частині, що не суперечить чинному законодавству), і цих Правил, дотримуватись дисципліни праці;

2) виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

3) берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати у дітей дошкільного віку, учнів бережливе ставлення до майна закладу освіти.

4) в установлені строки проходити медичний огляд у відповідності з чинним законодавством.

3.4.  Педагогічні працівники Шульгівського ліцею зобов’язані:

1) постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

2) виконувати освітню програму для досягнення учнями передбачених нею результатів навчання;

3) сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

4) дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями в освітньому процесі, а саме:

а) посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

б) дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;

в) надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну (творчу) діяльність;

г) контроль за дотриманням академічної доброчесності учнями:

самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей);

посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;

надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації;

ґ) об’єктивне оцінювання результатів навчання;

4) не допускати проявів порушень академічної доброчесності, а саме:

а) академічного плагіату - оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства;

б) самоплагіату - оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих результатів як нових результатів;

в) фабрикації - вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі або дослідженнях;

г) фальсифікації - свідомої зміни чи модифікації вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи досліджень;

ґ) списування - виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання;

д) обману - надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (творчої) діяльності чи організації освітнього процесу; формами обману є, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування;

е) хабарництва - надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньому процесі;

є) необ’єктивного оцінювання - свідомого завищення або заниження оцінки результатів навчання учнів;

5) дотримуватися педагогічної етики у відповідності до цих Правил, до діючого законодавства, що регулює сферу освіти та підзаконних актів Міністерства освіти України;

6) поважати гідність, яка визначена і охороняється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Кримінальним кодексом України, міжнародними конвенціями, які діють в Україні і стосуються захисту людської гідності,   права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

7) настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до:

а) суспільної моралі – моральних норми суспільства, які домінують у державі Україна і втілені в законодавчих актах України,

б) суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

8) формувати у учнів усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

9)  виховувати у учнів: 

а) повагу до державної мови,  державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України,

б) дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України, навколишнього природного середовища;

10) формувати у учнів  прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

11) захищати учнів  під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного насильства, будь-яких форм психічного насильства – поведінки осіб, яка завдає шкоди пізнавальному, емоційному, соціальному та психологічному розвитку дитини та її почуттю власної гідності, а саме систематичні (повторювані):

а) підвищення голосу, крик, агресія;

б) надумані правила, заборони, вимоги, контроль;

в) засудження, погрози, залякування, приниження, ігнорування, дорікання, шантаж, лайка, маніпуляції, висміювання, присоромлення, нав’язлива турбота,  брехня, примус до брехні, встановлення нереальних цілей і задач, тощо;

г) приниження честі та гідності, яка визначена і охороняється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Кримінальним кодексом України, міжнародними конвенціями, які діють в Україні і стосуються захисту людської гідності;

ґ) дискримінації за будь-якою ознакою;

д) пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учнів;

12) запобігати вживанню учнями та іншими особами на території Шульгівського ліцею алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам (лихослів’ю, тютюнопалінню, ігроманії, токсикоманії, гризінню нігтів, гризінню різних предметів, рінотіллексоманії (колупанню в носі),  переїданню, інтернет-залежності, телевізійній залежності,  клацанню суглобами, звичці плюватися, вживанню слів-паразитів);

13) додержуватися установчих документів та правил внутрішнього трудового розпорядку Шульгівського ліцею , виконувати свої посадові обов’язки;

14) контролювати виконання учнями правил поведінки учнів в Шульгівському ліцеї , застосовувати до учнів методи педагогічного впливу, в тому числі заохочення та стягнення, визначені цими Правилами.

15) повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

3.5.  Коло обов'язків (робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями, цими Правилами  та умовами трудового договору (контракту), де ці обов'язки конкретизуються.

4. Основні обов'язки керівника Шульгівського ліцею

4.1. Керівник Шульгівського ліцею в межах наданих йому повноважень:

1) організовує діяльність Шульгівського ліцею ;

2) вирішує питання фінансово-господарської діяльності Шульгівського ліцею ;

3) призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

4) забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

5) забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

6) забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Шульгівського ліцею ;

7) сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування Шульгівського ліцею ;

8) сприяє здоровому способу життя учнів та працівників Шульгівського ліцею ;

9) здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами Шульгівського ліцею .

10) забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

а) з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

б) розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування;

в) скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;

г) забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

ґ) повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

5. Робочий час і його використання

5.1. Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (крім сторожів, які працюють у вихідні, святкові та неробочі дні).

5.2.  Час роботи Шульгівського ліцею з 7.30 до 17.00 год. За погодженням з профспілковим комітетом окремим групам працівників  встановлюється  інший час початку і закінчення роботи.

5.3.  Тривалість щоденної роботи (зміни) визначається цими Правилами або графіками змінності, які затверджує керівник Шульгівського ліцею за погодженням з профспілковим комітетом закладу з додержання тривалості робочого тижня.

5.4.  В межах робочого дня педагогічні працівники Шульгівського ліцею повинні вести всі види навчально-методичної та роботи відповідно до посади, навчального плану і плану виховної роботи.

5.5. Час початку і закінчення роботи і обідньої перерви для працівників Шульгівського ліцею встановлюється:

1) для вчителів - за розкладами навчальних, додаткових, факультативних, гурткових занять, залежно від навантаження з урахуванням  розкладу  початку і закінчення уроків (розкладу дзвінків) та  оплати праці з розрахунку за астрономічну годину (60 хв.):

Робоча година*

Час початку роботи

Час закінчення роботи

1

08.20

09.20

2

09.20

10.20

3

10.20

11.20

4

11.20

12.20

5

12.20

13.20

6

13.20

14.20

7

14.20

15.20

8

15.20

16.20

(*– «вікна» в розкладі занять не є робочим часом педагогічних працівників)

а) розклад дзвінків (встановлюється окремо для початку занять в 1-х, 2-4-х та 5-11-х класах з урахуванням тривалості уроків в 1 кл  – 35 хв., 2-4 кл  – 40 хв., 5-11 кл. – 45 хв. ,  різної тривалістю пререрв між уроками):

для 1 класу

№ уроку

Час початку уроку**

Час закінчення уроку

Тривалість перерви***, хв.

1-й урок

08.30

09.05

25

2-й урок

09.30

10.05

25

3-й урок

10.30

11.05

25

4-й урок

11.30

12.05

25

5-й урок

12.30

13.05

25

для  2-4 класів

№ уроку

Час початку уроку**

Час закінчення уроку

Тривалість перерви***, хв.

1-й урок

08.30

09.10

20

2-й урок

09.30

10.10

20

3-й урок

10.30

11.10

20

4-й урок

11.30

12.10

20

5-й урок

12.30

13.10

20

6-й урок

13.30

14.10

20

для 5-11-х  класів

№ уроку

Час початку уроку**

Час закінчення уроку

Тривалість перерви***,  хв.

1-й урок

08.30

09.15

10

2-й урок

09.25

10.10

10

3-й урок

10.20

11.05

20

4-й урок

11.25

12.10

10

5-й урок

12.20

13.05

20

6-й урок

13.25

14.10

10

7-й урок

14.20

15.05

10

8-й урок

15.15

16.00

(** – до початку уроку подається два дзвінки: перший – за 2 хвилини до початку уроку, другий – на початок уроку),

(*** – тривалість перерв між уроками є робочим часом вчителя;   тривалість  перерв  між  уроками для учнів першого класу повинна бути не меншою 15 хвилин,  для  всіх  інших  класів  -  10 хвилин; великої перерви (після 2-го уроку) - 30 хв., замість однієї великої перерви  можна  після  2-го  і  3-го  уроків  влаштовувати 20-хвилинні перерви.),

2) для працівників,  відповідно до посад за штатним розписом

Посада

за штатним розписом

Робочий час

Час перерви

початок

закінчення

початок

закінчення

Директор

8.00

17.00

12.00

13.00

Заступник директора з навчально-виховної роботи

8.00

17.00

12.00

13.00

Заступник  директора по виховній роботі  (0,5 ст.)

8.00

12.00

Педагог-організатор 

8.00

17.00

12.00

13.00

Музичний керівник  (0,25 ст.)

9.20

11.20

Бібліотекар 

8.00

17.00

12.00

13.00

Сестра медична

8.00

17.00

12.00

13.00

Завідувач господарства

8.00

17.00

12.00

13.00

Прибиральник службових приміщень 

(І зм.)

7.30

16.30

11.30

12.30

Прибиральник службових приміщень  (ІІ зм.)

8.00

17.00

12.30

13.30

Кухар 

7.30

16.30

****

****

Підсобний робітник (0,5 ст.)

9.00

13.00

Комірник

8.00

17.00

12.00

13.00

Сторож

19.00

06.00

****

–****

Оператор котельні   (в неопалювальний період)

(в опалювальний період)

8.00

(графік змінності)

17.00

(графік змінності)

12.00

****

13.00

****

Оператор котельні (сезонний в опалювальний період)

 (графік змінності)

 (графік змінності)

****

****

Секретар  (0,5 ст.)

8.00

12.00

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будівель 

8.00

17.00

12.00

13.00

Лаборант (0,5 ст.)

13.00

17.00

Двірник (0,5 ст.) 

8.00

12.00

Машиніст з прання та ремонту білизни (0,25 ст.)

8.00

10.00

Вихователь (дошкільної групи 1,5 ст.)

8.00

17.00

****

****

Помічник вихователя (дошкільної  групи)

7.30

15.30

****

****

Вихователь (0,5 ст.)

7.00

15.00

8.30

16.30

Практичний всихолог (0,5 ст.)

8.00

12.00

 (**** – роботи, де через умови виробництва перерву встановити не можна і працівникові надається можливiсть приймання їжу впродовж робочого часу. Перелік таких робіт, порядок i місце приймання їжі встановлюються керівником Шульгівського ліцею за погодженням з профспілковим комітетом Шульгівського ліцею . У цьому разі оплата праці відбувається за фактично відпрацьований за графіком час).

Для окремих працівників умовами контракту може бути передбачений інший режим роботи.

5.6. При відсутності педагога (працівника) Шульгівського ліцею керівник зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом (працівником).

5.7. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

5.8. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом (розпорядженням) керівника Шульгівського ліцею , дозволу профспілкового комітету. Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

5.9. Керівник Шульгівського ліцею залучає педагогічних працівників до чергування в закладі.

5.10. Графік чергування в закладі і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом і профспілковим комітетом.

5.11. Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років.

5.12. Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

5.13. Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник Шульгівського ліцею залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул. Педагогічні працівники під час канікул повинні знаходитись у закладі в той же час, що передбачено розкладом уроків.

5.14. Робота органів самоврядування Шульгівського ліцею регламентується Положеннями про відповідні заклади освіти, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та Статутом.

5.15. Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік. Надання відпустки керівнику Шульгівського ліцею оформляється наказом органу управління освітою, а іншим працівникам - наказом керівника Шульгівського ліцею . Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

5.16. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, , а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

5.17. Педагогічним працівникам забороняється:

1) змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

2) продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

3) передоручати виконання трудових обов'язків.

5.18. Забороняється в робочий час:

1) відволікання педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних з навчальним процесом;

2) відволікання працівників Шульгівського ліцею від виконання професійних обов'язків, а також залучення учнів під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

6. Заохочення за успіхи в роботі

6.1. За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі можуть застосовуватись заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку Шульгівського ліцею .

6.2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.

6.3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі.

6.4. Заохочення оголошується в наказі (розпорядженні), доводяться до відома всього колективу Шульгівського ліцею і заносяться до трудової книжки працівника.

7. Стягнення за порушення трудової дисципліни

7.1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

1) догана;

2) звільнення.

7.2. Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п. 3, 4, 7, 8 ст.40, ст.41 Кодексу законів про працю України .

7.3. Дисциплінарні стягнення до працівників Шульгівського ліцею застосовуються керівником Шульгівського ліцею .

7.4. Працівники, обрані до складу профспілкових органів і не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди органу, членами якого вони є; керівники профспілкових органів у підрозділах Шульгівського ліцею - без попередньої згоди відповідного профспілкового органу Шульгівського ліцею ; профорганізатори - органу відповідного профспілкового об'єднання.

7.5. До застосування дисциплінарного стягнення керівник Шульгівського ліцею повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

7.6. Дисциплінарні стягнення застосовуються власником або уповноваженим ним органом безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.

7.7. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку

7.8. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

7.9. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

7.10. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

7.11.  Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

7.12. Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

В.о. директора                                                                                         Швачко К.О.

ПОГОДЖЕНО

Голова профспілкового комітету

______________       Пільгуй Г.В.

«_____»_____________2021 р.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.